Test: Hutchinson Toro 27,5×2,35 Tubeless Ready RRend Hardskin 66 TPI

Mountain Lovers jazdia na plášťoch Hutchinson
8. apríla 2019
Zas raz iná tvár Istrie
20. apríla 2019

 

Adam Oliva sa podujal na otestovanie plášťov Hutchinson Toro 27,5×2,35 v enduro verzii so spevnením Hardskin. A popritom nám natočil parádne video z testovania v borových lesoch Záhoria.

Podzimné a jarné MTB jazdenie vyžaduje nie len dobrého jazdca ale aj dobré plášte. Zmeny počasia, striedanie rôznych typov terénov, rôzne prekážky vo forme popadaných vetiev sú parametre, s ktorými by sa mali plášte vysporiadať. Plášte Hutchinson Toro tieto požiadavky spĺňajú na 100%. Prvou dôležitou vecou je samozrejme ľahkosť obúvania, predsa nikto nechce stráviť pol dňa trápením pri obúvaní plášťu. Po vybalení plášť chytol hneď svoj tvar, pritom má kevlarovú pätku. Obidve pneumatiky som nahodil cca do  15 minút.

A ako sa chovajú v teréne?

S plášťami Toro máte úplný pocit bezpečia, nikdy sa mi pri testovaní nestalo žeby mi pneumatika pošmykla ako u iných značiek. Stále si držia svoju stopu. Taktiež samočistiaca schopnosť je na vysokej úrovni, zo vzorku je jasne vidieť, že štuple sú dobre rozmiestnené aby sa v nich nezasekávalo blato. Myslíte si, že pri takýchto vysokých štuploch budete po meste hučať a každý sa za Vami obzrie? Nie je vôbec tomu tak, neviem ako to u Hutchinsonu dokážu, ale plášte sú úplne tiché.  Samozrejmosťou u Hutchinsonu je HardSkin, čiže výstuha proti defektom, ktorá naozaj funguje a ocení ju každý biker.

Zhrnutie:

Plusy:

+ ľahké obúvanie

+ grip v teréne

+ samočistiaca schopnosť od blata

+ HardSkin – ochrana proti defektom

 

Mínusy:

– pri šliapaní do kopcov na asfalte je pociťovať odpor výstupkov plášťu

video z testovania: