SPONSER dlhodobo spolupracuje s najlepším svetovým MTB tímom SCOTT-SRAM

Sú údaje uvádzané na všetkých výživových doplnkoch na trhu správne?
15. januára 2019
Účinnosť srvátkových bielkovín na zníženie telesnej hmotnosti
13. februára 2019

Novoobnovený tím SCOTT-SRAM MTB Racing Team sa nedávno stretol v Tucsone v Arizone na prvý spoločný tréningový camp v roku 2019.

Tucson, Arizona. Príjemné teploty a skvelé trasy ponúkajú ideálne podmienky na 10 dní kvalitného tréningu. Navyše prvý tréningový camp tímu SCOTT SRAM bol skvelý spôsob, ako sa navzájom spoznávať keďže nám do tímu pribudli majsterka sveta Kate Courtney a jej mechanikom Bradom Copelandom a majster Európy Lars Forster. Konečný verdikt po desiatich intenzívnych dňoch: Tímový duch je úžasný, jazdci sú mimoriadne motivovaní a všetci členovia tímu sú maximálne pripravení na sezónu. Dobré dôvody na to, aby mohli byť stanovené tie najvyššie ciele.

Zameranie tímu bude v roku 2019 na svetový pohár, rovnako ako aj na majstrovstvách sveta v Mount Saint Anne v Kanade koncom augusta. Prvým vrcholom roka pre mužských jazdcov bude etapový pretek Cape Epic  v Juhoafrickej republike (16 – 24 marec). Tentoraz sa olympijský a svetový šampión Nino Schurter spojí s mladou puškou Andri Frischknechtom. Švajčiarsky tím sa cíti optimisticky pred najprestížnejším etapovým MTB pretekom na svete. Nino ​​Schurter hovorí: “S Andrim máme dobrú šancu zamiešať poradie na prvých miestach, ale nikdy neviete ako to dopadne. Môže to byť super, ako to bolo v roku 2017, keď sme Cape Epic vyhrali, ale rovnako sa môžeme stretnúť s technickými problémami, chorobami alebo iným nešťastím ako sa to stalo v roku 2018”

Švajčiarsky víťaz Cape Epic, Andri Frischknecht dodáva: “Jazda na Cape Epic s mojim mentorom Ninom je ako splnený sen. Určite odovzdám 100% a možno aj trochu viac aby sme využili túto príležitosť ukázať naše schopnosti.”

Druhý tím v zložení  Lars Forster a Gert Heyns môžeme viac považovať za súperov ako len za rezervný tím. Majster Európy a šampión Juhoafrického maratónu budú súťažiť pod názvom DSV / SCOTT-SRAM, čo je spojenie oboch tímov, za ktoré pretekajú. Cape Epic nováčik, Lars Forster – známy svojim ťahom a vytrvalosťou a jazdec SCOTT, Gert Heyns – skúsený jazdec, víťaz mnohých etáp Cape Epic  – dvaja šampióni budú pravdepodobne rovnako zamiešavať poradím v tohtoročnom epickom preteku.

Pre Larsa Forstera to bude jeho prvý Cape Epic. On je nadšený, že konečne bude na preteku: “Teším sa na túto skvelú udalosť, v Gertovi mám po mojom boku skúseného partnera, som optimistický, že Cape Epic bude skvelou prípravou do sezóny Svetového pohára, čo je môj prvoradý cieľ v tomto roku.

Majsterka sveta Kate Courtney bude pretekať vo svetovou pohári a na majstrovstvá sveta, ale veľká časť sezóny bude odlišná od jej mužských kolegov. Americký pohár, Sea Otter Classic, rovnako aj hry PANAM v Mexiku v apríli búdu jej prípravou pre sezónu svetového pohára. Pre ňu je dôležité pokračovať v rozvíjaní sa, ako jedna z prvých 10 pretekárok svetového pohára. Nemala by byť primárne považovaná len za majsterku sveta. Získanie titulu majstra sveta vo veku len 22 rokov preukázalo, čo všetko dokáže. Keď je však taká mladá, má stále veľký priestor na zlepšenie a rýchlo sa učí. Bude vzrušujúce sledovať, ako sa jej táto sezóna vyvíja.

Jej dlhoročnému mechanikovi, Bradovi Copelandovi, netrvalo dlho, aby prijal tímového ducha SCOTT-SRAM. Kate to vyjadrila takto: “Tímový camp bol prvou skúsenosťou v tíme svetovej triedy. Byť súčasťou tohto tímu mi dá  množstvo neuveriteľných zážitkov a skúseností, ktoré mi dávajú veľkú šancu naučiť sa a rozvíjať sa ako športovec s úplne novou úrovňou podpory, pokiaľ ide o tímovú atmosféru a vybavenie. Veľmi sa teším na rok 2019 v tíme SCOTT-SRAM! ”