Tómáš Chvála a jeho report zo Stupava Trophy 2019

Požiadavky na dopĺňanie tekutín v športe
25. júna 2019
TIPY NA NUTRIČNÝ PLÁN OD VÍŤAZA MALOFATRANSKEJ 50ky
5. júla 2019

Tomáš ukazuje, že aj krátko po úraze z Levoče, vie zabojovať na domácom podujatí.

Tu je jeho report zo Stupava Trophy 2019.

„Stupava Trophy 2019. 42km trať.  Hneď ako prvé si miešam ionťák Competition, volím príchuť malina, keďže nie je až tak horko aby bol Cool mint potrebný a dávam na chvíľu do chladničky, aby som ho mal ešte trochu studený na štarte, lebo v tomto teple sa ešte napiť teplého ionťáku nie je 2x výhra.


Potom si hodím do vrecka potrebné veci na pretek a rozjazďovanie, beriem 1 gél Liquid energy BCAA a 2 gély Liquid energy PLUS, ktoré sú s kofeínom, jeden do rezervy ako sa hovorí.

Ďalej 1 fľaštičku magnézia a 1 tyčinku High energy, ktorú ešte zjem počas rozjazďovania. Beriem bidóny z chladničky, skontrolujem bajk a hurá roztočiť nohy. Počas rozjazďovania zjem polku tyčinky, viac mi netreba a zvyšok nechávam vo vrecku, pre prípad krízy. Vďaka nálepke VIP sa môžem pár minút pred štartom zaradiť do prvého radu, výstrel a ideme. Po asfaltke to je ešte pohoda, niektorí jazdci zozadu sa možno zbytočne tlačia dopredu, keď sa potom v prvom kopci aj tak veľmi rýchlo prepadávajú dozadu, príde prvá stojka, prvý zjazd a zrazu sa ocitám vo vedúcej 4-ke, kde nie je čas ani napiť sa, ku koncu stúpania nestíham tempu takže vypadávam z čela, ešte ma predbehnú 2 borci, ja radšej dávam ionťák, trochu sa potrebujem vzpamätať z toho rýchleho začiatku, v následnom rovinatom úseku sa vytvoríme pomerne početná skupina, do zjazdu trochu pridávam, keďže zjazd mi je dobre známy, tak získať nejakú sekundu navyše, po zjazde nasleduje asi najnepríjemnejšie stúpanie preteku tak využívam sekundy získané v zjazde a rýchlo dávam rovno gél Liquid energy PLUS, keďže teraz sa mi energia navyše zíde, zapijem a šup do kopca, nejde sa mi ideálne a strácam pár miest, tým že stúpanie je celkom pomalé využívam ho a každú chvíľu si dám hlt ionťáku. Následuje krátky zjazdík a tiahly trail na konci, ktorého nás čakajú výživné brdky. Vidím 4-člennú skupinu predomnou, ale určite to všetci poznajú, že osamote sa ide horšie ako v skupine a neviem si nájsť to správne tempo, dávam druhú polku tuby Pluskového gélu, opäť krátky zošup a další singláč, tento rok sa pridalo aj jeho pokračovanie, za ktoré som nebol úplne nadšený, keďže by sa malo jazdiť v opačnom smere, v podstate sme preliezali skoky v opačnom smere a nedalo sa poriadne obiehať, takže som sa tam jemne zasekol, ale singláč končí, spájame sa už s jazdcami z kratšej trate a čaká nás trochu slalom pomedzi nich, ale všetci sa milo uhýbali a niektorí aj povzdbudzovali, opäť krátky zjazdík (tu sú hádam len samé krátke zjazdíky) a záverečné stúpanie k Bielemu krížu, pod ktorým ťahám druhý Pluskový gél, ktorý som mal ako záložný, ale v tomto tempe by gél s BCAA nemal taký význam, takže tlačím gél, hltnem ionťáku a davaj na Biely kríž. Prichádza konečne dlhší zjazd, síce šlapavý, ale dlhý a dá sa trošku oddýchnuť, teraz hlavne neurobiť chybu a dôjsť pokope do cieľa, keď sa dá ešte sa napijem po troške ionťáku a makám, príde potok, tento rok riadne hlboký, záverečné metre a cieľ, nakoniec 3. miesto v kategórii do 18 rokov a 7. miesto v celkovom poradí.“

Výsledky:

https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/3913?rid=4291&eventid=1&genderid=1