Tomáš Chvála hodnotí svoju MTB sezónu s produktami Sponser

Taliani milujú rolling stones…
20. januára 2020
AKO POSILNIŤ SVOJ IMUNITNÝ SYSTÉM
24. marca 2020

Prvá sezóna so Sponserom

V minulosti som si už prešiel rôznymi značkami športovej výživy, či už menších výrobcov alebo aj väčších, ale vždy som po čase prestával vnímať ich účinky, prípadne som ich nepociťoval vôbec. Jedného dňa som narazil na Sponser, ktorý na Slovensku nie je až tak populárny v porovnaní s inými značkami a nájsť ho len v naozaj kvalitných predajniach a vidieť ho vo vreckách ozajstných fajnšmekrov, tam asi nie je treba spomínať u koho. (Pre tých, čo im nenapadlo hneď, tak napr. Nino Schurter) Bolo to ku koncu sezóny 2018 a v prvom ostrom teste ma na preteku veľmi zaskočil gél Liquid Energy Plus, ktorý ma naozaj do záveru riadne nakopol a vtedy som sa rozhodol, že skúsim viac produktov od Sponseru a tak vznikla aj moja spolupráca s firmou Velon, ktorá je distribútor značky Sponser pre Slovensko.

Po prvých cenných radách sme sa pustili hneď na skúšku rôznych produktov. Tu by som určite chcel podotknúť produkty, ktoré boli pre mňa úplne nové a to v prvom rade regeneračný nápoj Pro Recovery 44/44, na začiatku som bol v šoku, keď som si pozeral pomer dávkovania, oproti predošlému regeneráku to bola trochu divočina, ale opäť prišlo prekvapenie a oproti veľmi sladkej chuti, ktorú som očakával ma čakala príjemná chuť no ale ešte príjemnejší účinok a naozaj som výborne zregeneroval a na druhý deň som mal nohy pripravené na ďaľší tvrdý tréning a druhý produkt bol ionťák Competition, ktorý opäť nebol príliš sladký ako väčšina ostatných ionťákov a aj pri vysokých obrátkach a teplotách sa pil veľmi dobre.Po niekoľkých pretekoch som si našiel už výborný systém v používaní výživy pred a počas preteku a ani raz ma počas preteku nezastihol hlaďák *klop klop*. Podotknem, že je veľmi dôležité dostatočne zapiť gél, lebo môžu nastať kŕče a to nie je nič príjemné. S kŕčmi mám bohaté skúsenosti a aj preto som so sebou mal vždy aspoň 1 fľaštičku magnézia, ktoré ma vysekalo z kŕčov vždy. Dôležitá rada: magnézia nie je nikdy dosť (najmä v lete) a vždy je dobre nosiť aspoň 1 do zálohy, raz ma chytili v ten najnevhodnejší moment a stálo ma to lepšie umiestnenie.

Koncom mája som si bohužiaľ zlomil zápästie a potrhal v ňom väzy a to ma výrazne spomalilo v príprave na MSR, ktoré boli pre mňa hlavný cieľ sezóny. Okrem sústredenia vo vysokej nadmorskej výške som sa rozhodol skúsiť na dohnanie stratenej výkonnosti zaujímavý produkt od Sponseru, ktorý mi bol odporučený . Išlo o Red Beet Vinitrox v kombinácii s Nitroflow Performance, ktorých úlohou je zlepšiť výkonnosť a urýchliť regeneráciu. Musím povedať, že chuťovo to už nebolo take príjemné ako Competition alebo Pro Recovery, ale dalo sa to vydržať :). Je dôležité zvýrazniť to, že tieto produkty sa smú použiť maximálne pár krát v roku nemôžu sa využívať celú sezónu.
Preto som sa rozhodol vyskúšať do dopredu pred MSR na nejakom preteku a priznám sa čakal som, že nastúpim na štart a zrazu budem mať nohy silnejšie o 50W, ale nebolo to úplne tak, hlavný efekt, ktorý som pocítil bol ten, že svalová únava sa dostavila omnoho neskôr ako v pretekoch predtým, čo mi pomohlo podávať oveľa dlhšie maximálny výkon a to mi veľmi pomohlo. V ostrom teste na MSR to nesklamalo a v súhre s poctivou prípravou to skončilo mojou premiérovou bedňou, ale stále je priestor posúvať sa ďalej a teším sa nato.