S1 Trail La Corsa della Bora – obhajoba úspešná

Trophy of Nations – majstrovstvá sveta tímov v endure
4. novembra 2019
Taliani milujú rolling stones…
20. januára 2020

Celé naše januárové dobrodružstvo viac opíše Katka, určite to bude zábavnejšie a dokonca aj ja sa na to už moc teším ? Ja uvediem len v skratke, čo sa týka môjho pohľadu na pretek, stravovanie počas neho a pred ním. Toto je len môj pohľad, chápem a viem, že každému vyhovuje niečo iné, takže to dávam skôr pre inšpiráciu, každý si z toho môže vyskúšať čo mu naozaj vyhovuje ?

Týždeň preteku:

BETA ALANÍN – 2x 2 tablety denne
4 dni pred pretekom (aj ráno pred pretekom)

NITROFLOW PERFORMANCE
RED BEET VINITROX
Deň pred pretekom:

LACTAT BUFFER LEMON
Ráno pred pretekom:

1x OAT PACK CREAMY – CARAMEL
1x MUSCLE RELAX
Počas preteku:

raňajky 3-4 chleby s lekvárom, káva
BETA ALANÍN
NITROFLOW PERFORMANCE
RED BEET VINITROX
Hodinku pred pretekom:

5x 35g LIQUID ENERGY PLUS s kofeínom
2x Salty
2x 70g PURE
2x 70g BCAA
25g Ultra
1x MUSCLE RELAX
80g Competition drink
12x SALT CAPS
Po preteku:

PRO RECOVERY 50/36 VANILLA

Do Talianska prichádzame dva dni pred pretekom a privíta nás krásne slnečné počasie, navyše sme ubytovaní v hoteli hneď pri mori s naozaj krásnym výhľadom, ktorý sme si moc užili. Jediná vec, ktorá narúša hlavne moju pohodu je otlak na päte, ktorý sa mi vytvoril keď sme si hneď po príchode vybehli s Katkou trocha pobehnúť. V daný deň stíhame ešte aj registráciu, takže nasledujúci deň máme celý na oddych a užívanie si krásnych výhľadov. Aj deň pred pretekom sme dali ešte kratší výbeh, ale už tu som mal problém obuť si tenisky čo neveštilo nič dobré. V deň preteku to bolo ráno ešte horšie a bolesť bola neznesiteľná už len pri oblečení ponožky, o teniske ani nehovorím. Rozmýšľam či ísť bežať alebo nie, dúfal som že to rozbehám, čo sa mi nakoniec aj potvrdilo, ale netušil som aké to bude mať následky pre moju nohu…

pred prvým behom

prvý západ Slnka

deň pred štartom (taký úsmev cez slzy, ako to dopadne kvôli päte)

Pevnosť kúsok od nášho hotela

Samotný pretek sa vyvíja tak trocha ako som čakal. Prvých 11km pachtím za Lucom Carrarom, ale stále sa ho držím čo mi pridáva na sebavedomí. Od 11km začína ťažká technická pasáž s dvoma veľkými stúpaniami a klesaniami so samými kameňmi a tu naozaj trpím. Hlavne v stúpaní keď mi päta naráža na zadnú časť tenisky to je bolestivé. Navyše Luca mi tu ušiel, ja som dosť spomalil, strácam aj v zbehoch keďže nechcem prísť ešte k ďalšiemu zraneniu. Zanedlho ma začnú dobiehať ďalší 2-3 bežci, pred ktorými som mal po prvom úseku náskok asi aj 5 minút. Začínam trocha pochybovať či to vlastne má celé zmysel, ale po prejdení tejto časti sú na rade behateľnejšie úseky a tam opäť zrýchľujem a zachvíľu už za sebou nikoho nevidím. Bežím si stále svoje, ale asi 5km pred cieľom ma ešte nakopnú dvaja bežci (fanúšikovia), ktorí mi hovoria, že prvý je predo mnou len minútu. Ani neviem či som to bral moc vážne, čakal som, že bude mať väčší náskok, ale po chvíli ho naozaj dobieham. Tak pre jeho pohľad sa dnes oplatilo vstať z postele a trocha zamakať ? Luca okamžite zrýchľuje, ale aj tak ho predbieham. Čakajú nás ešte 2 strmé zbehy s naťahanými lanami (sú oddelené hlavnou cestou, ktorá ide popri mori), asi kilometrová technická pasáž po kameňoch po pláži a následne záverečný výbeh do cieľového mestečka Sistiana. Vedel som, že v zbehoch a ani po pláži mu neujdem, takže moja jediná šanca je v stúpaní. Luca ma predbieha v tom najstrmšom zbehu, hneď predo mnou sa aj tak šmykne na štrkovitých kamienkoch, no taliani sú trocha crazy čo sa tohto týka ? Hľadám ešte nejaký gél, ale už mi nič nezostalo, tak dúfam že mi aspoň zostala nejaká energia. Po pláži prebehneme spolu a v stúpaní následne začínam pridávať a tak trocha čakám čo bude. Chvíľku sa ma ešte drží, ale nakoniec mu ujdem a do cieľa prichádzam s 2 minútovým náskokom, čo je relatívne slušné na tú vzdialenosť 1-2km. Celkový čas 5:08, čo je horšie ako môj minuloročný čas, ale na danú situáciu s pätou a tým, že trasa bola náročnejšia o jeden náročný technický kopec a zbeh musím byť spokojný.

Chcel by som sa Vám veľmi poďakovať za podporu a krásne blahoželania, naozaj si ich veľmi cením ?

Rovnako by som sa chcel poďakovať bežeckej predajni RunningPro za obutie, za celú nutričnú podporu Sponser z Velon.sk, oblečenie z Compressportu, Suunto (Amer Sports Czech Republic), za podporu od FITCLINIC v Bratislave, kde mi pomáhali aj počas mojej zimnej prípravy na tento pretek a Slovak Ultra Trail.

strmšie stúpanie niekde medzi 11. a 21. kilometrom

Aj takéto úseky na nás čakali

Asi 5km pred cieľom som predbehol dovtedy prvého bežca (Luca)

Tu som už vedel, že o víťazstvo neprídem

v cieli ?

s Katkou v cieli ?

na bedni

so zvyškom slovenskej partie

na pohotovosti v Rovinji

len my a čajka

relax v Rovinji